Cinderella

Author : Fowler, Eric
Original Score : Burn, James
Venue : Earl Cameron Theatre, Hamilton
08-Dec-2011 - 17-Dec-2011
Character Person
Aphis Jones, Phillip
Baron Hardup Brier, Jym
Bass Gilbert, Stan
Buttons Ming, Dion
Children Chorus Konecny, Ezequiel
Children Chorus Lake Taylor, Olivia
Children Chorus Neame, Jude
Children Chorus O'Connor, Zoe
Children Chorus Pearman, Sanzia J.
Children Chorus Taylor, Emma
Children Chorus Tumbridge, Connor
Children Chorus Wedlich, Brian
Children Chorus Zimmerer, Megan
Children Chorus Zuill, Adam
Chorus Brunson, Jon
Chorus Darrell, Kristen
Chorus Doughty, Rachel
Chorus Ewles, Katie
Chorus Gooden-Young, Alethia
Chorus Hollis, Shanna
Chorus Sanchez Williams, Kalin
Chorus Sousa, Brandon
Chorus Stervinou, Jennifer
Chorus Weller, Tanya
Chorus Wilson, Amber
Cinderella Witkowski, Katie
Dandini Sussman, Nathaniel
Drums Fox, Alex
Fairy Godmother Muggleton, Emma
Junior Chorus Day, Courtney
Junior Chorus Maule, Shona
Junior Chorus Moore, Madelyn
Junior Chorus Papadopoulo, Camila
Junior Chorus Reeves, Alice
Junior Chorus Wilson, India
Keyboard Maule, Lisa
Keyboard Ross, Kate
Millipede Hastings-Smith, Kelvin
Prince Charming Wedlich, Matthew
Trumpet Miles, Steven
Role Person
Acknowledgement Aicardi, Cathy
Acknowledgement Campbell, Constance
Acknowledgement Campbell, Liz
Acknowledgement Froud, Dek
Acknowledgement Godfrey, April
Acknowledgement Jones, Barbara M.
Acknowledgement Madeiros, Leila
Acknowledgement Outerbridge, Basil
Acknowledgement Sussman, Andrew
Acknowledgement Waddell, John
Artistic Director Burrell-Jones, Jenny
Artistic Producer Thompson, Nancy
Assistant Lighting Designer Day, Ryan
Assistant Stage Manager Julio, Kylisha
Between Show Catering Osmond, Jennifer
Between Show Catering Smith, Valerie
Box Office Dakin, Coral
Box Office Hastings-Smith, Julie
Box Office Hintz, Adrienne
Box Office Kulmala, Andrea
Box Office Potts, Margaret
Box Office Robertson, Sheilagh
Box Office Speakman, Denise
Box Office Tavares, Sherry
Box Office Veldhuizen, Margaret
Box Office Manager Kulmala, Andrea
Business Producer Hadler, Lizzy
Car Park Security Hadler, Lizzy
Car Park Security Thompson, Nancy
Cast & Crew Shirts Vickers, Jane
Casting Coordinator Faulkenbery, Sophie
Child Chorus Supervisor Thompson, Nancy
Choreography Mello, Debbie
City Hall Bar Hastings-Smith, Julie
Costume Design Outerbridge, Barbara
Costume Design Roberts-Semos, Mandy
Crew Bardgett, Laura
Crew Beasley, Lorraine
Crew Birch, Carol
Crew Brooks, Alan
Crew Davies, Rebecca
Crew Edmunds, Dee
Crew Gardner, John
Crew Havlicek, Peter
Crew Hayward, Kim
Crew Johnson, Scott
Crew Lamerton, Jennie
Crew Lazarou, Rebekah
Crew Lee-Emery, Adrian
Crew Little, Naomi
Crew Lynch, Adrian
Crew Marsh, Peter
Crew Matcham, Hilda
Crew Nicholls, Claire
Crew Osmond, Jennifer
Crew Pitcher, Sean
Crew Stones, Aiden
Crew Stones, Marisa
Crew Swain, Michael
Crew Theisen, Derek
Crew Wallace, Andrew
Crew Wallace, David
Crew Webb, Kim
Crew Wilson, Gavin
Crew Yeomans, Geoff
Crew Boss Lathan, Richie
Deputy Stage Manager Doars, Dee
Flies Co-Ordinator Birch, Carol
Flies Co-Ordinator Gardner, John
Front of House Smith-Joell, Deborah
House Manager/Usher Anderson, Vicky
House Manager/Usher Ayres, Jaqueline
House Manager/Usher Butler, Jackie
House Manager/Usher Cerny, Maclo
House Manager/Usher Cowen, Heidi
House Manager/Usher Dey, Connie
House Manager/Usher Fountain, Miranda
House Manager/Usher Goodfellow, Delight
House Manager/Usher Hadler, Lizzy
House Manager/Usher Joell, Deborah
House Manager/Usher Joell, Vorhees
House Manager/Usher Kaye, Miriam
House Manager/Usher Lahey, Tom
House Manager/Usher Langille, Bonnie
House Manager/Usher Langley, Louisa
House Manager/Usher Langly, Tom
House Manager/Usher Lomas, Keren
House Manager/Usher Matcham, Hilda
House Manager/Usher Nicholls, Claire
House Manager/Usher Osmond, Jennifer
House Manager/Usher Pauwels, Mia
House Manager/Usher Rayner, Eugene
House Manager/Usher Robertson, Sheilagh
House Manager/Usher Rushe, Claire
House Manager/Usher Skiffington, Karen
House Manager/Usher Smith, Elaine
House Manager/Usher Smith, Greg
House Manager/Usher Smith, Nancy
House Manager/Usher Soper, Mark
House Manager/Usher Sousa, Jonathan
House Manager/Usher Sousa, Susan
House Manager/Usher Witkowski, Janice
Invited Audience Amaral, Joe
Lighting Design Brier, Mary
Lights Brier, Mary
Lights Brooks, Alex
Lights Butterfield, Nathaniel
Lights Durrant, Michael
Lights Jones, Terrance
Lights Waddell, John
Make-up Chilvers, Heather
Make-up Cox, Penny
Make-up Davies, Rebecca
Make-up Gibbons, Kayley
Make-up Lazarou, Rebekah
Make-up Manse, Caroline
Make-up Marino, Karen
Make-up McKirdy, Lesley
Make-up Vee, Christopher
Make-up Webb, Kim
Make-up Head Chilvers, Heather
Merchandise Coordinator Flood, Nicola
Merchandise Sales Anderson, Nicola
Merchandise Sales Anderson, Troy Jr.
Merchandise Sales Anderson, Vicky
Merchandise Sales Booth, Cory
Merchandise Sales Booth, Sam
Merchandise Sales Fisher, Cindy
Merchandise Sales Flood, Nicola
Merchandise Sales Hall, Theresa
Merchandise Sales Harvey, Bryron
Merchandise Sales Huestis, Trish
Merchandise Sales Hypolite, Tafari
Merchandise Sales Kaye, Miriam
Merchandise Sales Kermode, Anne
Merchandise Sales Kermode, Freyda
Merchandise Sales McGlynn, Elaine
Merchandise Sales O'Brien, Josh
Merchandise Sales O'Brien, Linda
Merchandise Sales Parry, Anita
Merchandise Sales Ray, Brandon
Merchandise Sales Rivera, Dan
Musical Director Maule, Lisa
Patrons Kulmala, Andrea
Photographer Joell, Vorhees
Poster Nicholls, Claire
Programme Advertising Osmond, Jennifer
Programme Compilation Osmond, Jennifer
Programme Design Nicholls, Claire
Prompt Doars, Dee
Properties Knight, Fred
Properties Knight, Liz
Properties Shane, Jo
Properties Smith, Nancy
Properties Head Knight, Liz
Properties Head Shane, Jo
Properties Head Smith, Nancy
Publicity Hadler, Lizzy
Publicity Little, Naomi
Publicity Assistant Brier, Jym
Publicity Assistant Burrell-Jones, Jenny
Publicity Assistant Darrell, Kristen
Publicity Assistant Day, Courtney
Publicity Assistant Doughty, Rachel
Publicity Assistant Hadler, Lizzy
Publicity Assistant Little, Naomi
Publicity Assistant Mahon, Patrick
Publicity Assistant Maule, Shona
Publicity Assistant Ming, Dion
Publicity Assistant Moore, Madelyn
Publicity Assistant Muggleton, Emma
Publicity Assistant Reeves, Alice
Publicity Assistant Sanchez Williams, Kalin
Publicity Assistant Thompson, Nancy
Publicity Assistant Wedlich, Matthew
Publicity Assistant Wilson, India
Publicity Assistant Witkowski, Katie
Raffle Beaulne, Katie
Raffle Claude, Kristen
Raffle Claude, Melanie
Raffle Day, Kim
Raffle Faries, Zoe
Raffle Lampitt, Charmaine
Raffle Lampitt, Hannah
Raffle Pearson, Megan
Raffle Coordinator Day, Kim
Raffle Promoters Birch, Carol
Raffle Promoters Butterfield, Nathaniel
Raffle Promoters Howell, Janice
Santa &/or Mrs Claus Gibbons, Chris
Santa &/or Mrs Claus Gilbertson, Alan
Santa &/or Mrs Claus Hollis-Russo, Adria
Santa &/or Mrs Claus Jolliffe, Don
Santa &/or Mrs Claus Jolliffe, Rachel
Santa &/or Mrs Claus Mitchell, Chris
Santa &/or Mrs Claus Pollett, Bill
Santa &/or Mrs Claus Siggins, Herbie
Santa &/or Mrs Claus Siggins, Jennie
Santa &/or Mrs Claus Thompson, Claire
Santa &/or Mrs Claus Thompson, David
Santa &/or Mrs Claus Thompson, Isabel
Santa Rota Day, Kim
Santa's Helpers Beaulne, Lilly
Santa's Helpers Betts, Angus
Santa's Helpers Betts, Connie
Santa's Helpers Clare, Alex
Santa's Helpers Duffy, Sedona
Santa's Helpers Gibbons, Toby
Santa's Helpers Higgins, Rhiannon
Santa's Helpers Pollett, Kirsty
Santa's Helpers Russo, Caterina
Santa's Helpers Rynne, Nia
Santa's Helpers Whimsett, Mackenzie
Santa's Helpers Young, Hailey
Script Consultant Birch, Carol
Set Construction Brier, Mary
Set Construction Brooks, Alan
Set Construction Day, David
Set Construction Day, Ryan
Set Construction Gardner, John
Set Construction Heap, Philip
Set Construction Lathan, Richie
Set Construction MacDonald, Kevin
Set Construction Mahon, Patrick
Set Construction Martin, Peter
Set Construction Yeomans, Geoff
Set Construction Head Mahon, Patrick
Set Design Earls, Kendra
Set Design Pettitt, Cleo
Set Dressing Head Flood, Nicola
Set Painting Bardgett, Laura
Set Painting Brier, Mary
Set Painting Brown, Sally
Set Painting Butterfield, Nathaniel
Set Painting Earls, Kendra
Set Painting Howell, Janice
Set Painting Langley, Louisa
Set Painting Langly, Tom
Set Painting McIntosh, Philip
Set Painting Robinson, Nicole
Set Painting Tavares, Lyn
Set Painting Thompson, Nancy
Set Painting Wakefield, Louise
Set Painting Head Earls, Kendra
Sound Aruja, Sophia
Sound Burkholder, Ray
Sound Frith, Eileen
Sound Grainge, Charlie
Sound Henderson, Melanie
Sound McKirdy, Lesley
Sound Smith, Tommy
Sound Design Grainge, Charlie
Sound Design Smith, Tommy
Special Effects Head McIntosh, Philip
Stage Manager Duffy, Janice
Technical Producer Howell, Janice
Wardrobe Arnold, Izabella
Wardrobe Aruja, Sophia
Wardrobe Boyles, Kara
Wardrobe Brown, Amanda
Wardrobe Burgess, Chelsea
Wardrobe Burrell-Jones, Jenny
Wardrobe Day, Kim
Wardrobe Diamond, Lisa
Wardrobe DiVuolo, Kelly
Wardrobe Hamilton, Keiran
Wardrobe Maddocks, Margaret
Wardrobe McKirdy, Lesley
Wardrobe Oatley, Sarah
Wardrobe Outerbridge, Barbara
Wardrobe Roberts-Semos, Mandy
Wardrobe Simmons, Janelle
Wardrobe Swan, Morgan
Wardrobe Vickers, Jane
Wardrobe Wilson, Bernadette
Wardrobe Witkowski, Janice
Wardrobe Zimmerer, Cathy
Wardrobe Head Outerbridge, Barbara
Website Lynch, Adrian
Website Smith, Valerie