Cinderella

Author : Fowler, Eric
Music & Lyrics : Burn, James
Venue : City Hall Theatre, Hamilton
05-Dec-2002 - 14-Dec-2002
Character Person
Aphis Angiers, Shawn
Baron Hardup Brown, Angus
Buttons Rhodes, Timothy
Chorus Brining, Danielle
Chorus Butterfield-Wallbank, Valerie
Chorus Crane, Susan
Chorus DelValle, Chan Jasmine
Chorus Johnson, Scott
Chorus Keating, Brandi
Chorus Mello, Debbie
Chorus Mello, Madison
Chorus Ming, Dion
Chorus Outerbridge, Cotty
Chorus Pimental, Chris
Chorus Rockwood, Ashley
Chorus Weller, Tanya
Cinderella Bacon, Kelsey
Dandini Hans, Marie
Drums Profit, Peter
Fairy Godmother Raat, Deborah
Fat Lady Jones, Barbara M.
Flunkey DeRosa, Eugene
Keyboard Burn, James
Keyboard Dorrell, Mark
Mice Clifford, Anna
Mice Faulkenbery, Sophie
Mice French, Olivia
Mice Gilmour, Kelly
Mice Kirkwood, Rebecca
Mice Maguire, Sophia
Mice Thompson, Paige
Mice Zuiker, Jessica
Millipede Hastings-Smith, Kelvin
Prince Charming Campbell, Jennifer
Salesman DeRosa, Eugene
Thin Lady Hall, Marisa
What a Mess Monster Jones, Barbara M.
Woodwind Frith, Douglas
Woodwind Kitching, Martha
Role Person
Acknowledgement Willmott, Hannah
Acknowledgement Zelkin, Vic
Assistant Director Cook, Shirley
Assistant Stage Manager Williams, Janice
Bar Birch, Carol
Bartender Bainbridge, Lara Lynn
Bartender Benn, Malcolm
Bartender Bhalla, Salil
Bartender Butterfield, Jeane
Bartender Copeland, Philip
Bartender Dakin, Clive
Bartender Farmer, Simon
Bartender Harris, Coral
Bartender Hastings-Smith, Julie
Bartender Jack, Simon
Bartender Langly, Cindy
Bartender Langly, Tom
Bartender McEwen, Elizabeth
Bartender Osmond, Jennifer
Bartender Reilly, Sarat
Bartender Roberts, Hilary
Bartender Smith, Greg
Bartender Swain, Anita
Bartender Swain, Michael
Box Office Hintz, Adrienne
Box Office Madeiros, Andrea
Box Office Moore, Valerie
Box Office Redahan, Carol
Box Office Reilly, Sarat
Box Office Robertson, Sheilagh
Box Office Watts, Steve
Box Office Manager Grubesich, Denise
Business Producer Swain, Michael
Catering Goodfellow, Delight
Catering Instone, Pamela
Choreography Maguire, Paula
Costume Assistant Philpott, Rose
Costume Design Jones, Barbara M.
Costumes Jones, Barbara M.
Costumes Wingate, Elizabeth
Crew Benn, Malcolm
Crew Blee, Kevin P.
Crew Dowling, Chantal
Crew Eldridge, Dennis
Crew Gardner, John
Crew Hall, Marisa
Crew Hickson, Nigel
Crew Hintz, Adrienne
Crew Jackson, Amanda
Crew Labonte, Andre
Crew Lathan, Richie
Crew Latiolais, Earl
Crew Lavigne, Justin
Crew Lee-Emery, Adrian
Crew Pedro, Cindy
Crew Pitcher, Sean
Crew Pitman, Bernard
Crew Robinson, Tucoma
Crew Stones, Aiden
Crew Tufts, Douglas
Crew Tufts, Sarah
Crew Vallender, Ian
Crew Boss Taylor, Tim
Director Dymond, Richard
Executive Producer Shane, Jo
Flies Co-Ordinator Hall, Marisa
Front of House Rushe, Claire
Hair & Make-up Lowe, Shalima
Hair & Make-up Norton, Andrea
House Manager Birch, Carol
House Manager Blakley, Michael
House Manager Copeland, Philip
House Manager Ellison, Frank
House Manager Jolliffe, Don
House Manager Moore, Raymond
House Manager Rayner, Eugene
House Manager Rendell, Grahame
House Manager Rushe, Claire
House Manager Smith, Greg
House Manager Swain, Michael
Invited Audience Wild, Victoria
Lighting Consultant Hallett, Annette
Lighting Design Brier, Mary
Lights Beasley, Lorraine
Lights Brier, Jim
Lights Crane, Alison
Lights Crane, Angela
Lights Crane, Nicole
Lights Frith, Andrew
Lights Hallett, Bruce
Lights Labonte, Andre
Lights White, Todd
Musical Director Dorrell, Mark
Photographer Bainbridge, Lara Lynn
Poster Branson, Clive
Programme Advertising MacGregor, Evelyn
Programme Compilation Tappy, Carol
Properties Bacon, Jamie
Properties Fear, Lorraine
Properties Ferrari, Lisa
Properties Gill, Kendia
Properties Hirschberg, Adam
Properties Hirschberg, Claire
Properties Hirschberg, Eric
Properties Hirschberg, Valerie
Properties Kett, Jenny
Properties Lee, Allan
Properties Nicholls, Barbara
Properties Pyrah, Janet
Properties Redahan, Carol
Properties Smith, Stacee
Properties Toms, Jacqui
Properties Head Hirschberg, Lorraine
Publicity Hastings-Smith, Kelvin
Publicity Shane, Jo
Set Construction Benn, Malcolm
Set Construction Blagg, G. Daniel
Set Construction Jurgensen, Jan
Set Construction Lee-Emery, Adrian
Set Construction Mills, Jon
Set Construction Stones, Aiden
Set Construction Tufts, Douglas
Set Design Pasquin, Michelle
Set Dressing Redahan, Carol
Set Painting Bacon, Jamie
Set Painting Birrer, Kurt
Set Painting Brooks, Sandra
Set Painting Butterfield, Jeane
Set Painting Chambaz, Gladys
Set Painting Copeland, Philip
Set Painting Cubbon, Sue
Set Painting Dakin, Clive
Set Painting De Verteuil, Susan
Set Painting Farmer, Simon
Set Painting Harris, Coral
Set Painting Norton, Andrea
Set Painting Potts, Margaret
Set Painting Smith, Margaret
Set Painting Thompson, Dinah
Set Painting Udoh, Shella
Set Painting Wood, Lisa
Set Painting Head Pasquin, Michelle
Sound Brier, Jim
Sound Jurgensen, Jan
Sound Leece, Alan
Sound Monro, Alex
Sound Design Frith, Andrew
Special Effects Birch, Ian
Special Effects Watts, Steve
Stage Manager Williams, Viv
Usher Alder, Lisa
Usher Bacon, Shirley
Usher Blakley, Susan
Usher Brown, Shirley N.
Usher Chilvers, Heather
Usher Copeland, Philip
Usher Cumming, Marion
Usher Dey, Connie
Usher Dobbie, Monica
Usher Ellison, Vera
Usher Fountain, Miranda
Usher Gallant, Gaynor
Usher Gallant, Steve A.
Usher Garland, Sue
Usher Gauthier, Donna
Usher Hastings-Smith, Julie
Usher Healy, Geraldine
Usher Hooper, Angie
Usher Jackson, Deborah
Usher Lynch, Anne-Marie
Usher Matthews, Stephanie
Usher McIlwain, Anna Mary
Usher Mello, Jenny
Usher Pyrah, Janet
Usher Rhodes, Sue
Usher Roberts, Hilary
Usher Robertson, Sheilagh
Usher Rushe, Claire
Usher Saadia, Jay
Usher Sharas, Janet
Usher Smith, Elaine
Usher Steele, Kay
Usher Stroeder, Karen
Usher Swain, Anita
Usher Tappy, Carol
Usher Tufts, Jennifer
Usher Udoh, Shella
Usher Wright, Annette
Wardrobe Brown, Shirley N.
Wardrobe Butterfield, Jeane
Wardrobe Jones, Barbara M.
Wardrobe Langly, Cindy
Wardrobe O'Toole, Elsie
Wardrobe Petty, Greta
Wardrobe Head Jones, Barbara M.